Klaasplastist septik

CE sertifikaat

Energiasäästlik

Vaikne

Soodsad käituskulud

Lihtne hooldada

Usaldusväärne garantii

Keskkonnasäästlik

Ilma elektrita

Kaugseire võimalus

15 aastane garantiid mahutile

10 aastane garantii mahutile

2 aastane garantii

Toodetud ja arendatud Saksamaal

Vastab keskkonnanõuetele

Koormustaluvus sõiduatuod

Koormustaluvus veoautod

Koormustaluvus murutraktorid

Ülevaade

Septik on üks mugavamaid ja odavamaid lahendusi ilma tsentraalse kanalisatsioonita maja või sauna reovete käitlemiseks. Oma tööpõhimõttelt on septik reoveest tahkete osakeste eraldaja.

Miks see hea on

  • Lihtne ja töökindel
  • Puudub elektrikulu ning rikkevõimalus
  • Mahuti on tugevdusribidega ja garantiiga.
  • Lihtne paigaldada, toruühendused DN110.

Septikust tulev vesi suunatakse edasi filterväljakule, kust viimane läbib pinnasefiltri ning imbub maapinda. Kui maapinna kalde või liigse niiskuse tõttu on vaja imbväljak rajada septikust kõrgemale, saab seda edukalt teha pumbaga varustatud septiku abil, mis septikust tuleva puhastatud vee automaatselt muldes asuvasse imbtunnelisse pumpab.

Enne septiku soetamist on kindlasti vaja tutvuda kohalike omavalitsuste nõudmistega antud piirkonnale – kas on lubatud lokaalse septiku ja pinnasefiltri rajamine.

Täpsustavad küsimused ja vastused

Kuidas erineb teistest võimalikest lahendustest?
Klaasplastist kolmekambriline septik on üks levinumaid lahendusi reovee käitluseks. Hinnalt on tegu ka ühe soodsaima lahendusega, kuid tuleb arvestada ka lisakulusid ankurdusplaadi näol.
Kui pikk on oodatav eluiga?
Reeglina eeldatakse, et taristu peab vastu 30-50 aastat. Meie anname klaasplastist septiku mahutile garantii 10 aastat. Samas on selge, et septikule järgnevat filterväljakut tuleb uuendada tihedamini. Normaalne eluiga 7-10 aastat.
Kas seda saab kasutada aastaläbi ka suvilas?
Jah, saab ikka. Septik vajab puhastamist siis, kui sinna on kogunennud piisavalt settet. Suvila puhul võib periood väldata ka mitu aastat.
Kui tihti vajab hooldust ja kes seda pakub?
Septiku hooldus seisneb setete eemaldamises. Teenusena saab sette eemaldamist tellida ettevõtetelt, kes pakuvad fekaaliveo teenuseid.
Kui keeruline on paigaldus ja mida pean selle kohta teadma?
Septiku paigaldus ei ole keeruline, kui juhendit lugeda enne paigaldamist. Samas lähevad tööd hõlpsamini, kui töö tellida kogenud ettevõttelt.
Millest kujuneb hind?
Septiku maksumus kujuneb suuruse järgi. Oluline on valida piisava suurusega septik ning sinna juurde kuuluv filterväljaku materjal. Septiku paigalduse hind sõltub mitmetest teguritest, milleks on septiku kaugus hoonest (trassi pikkus), pinnasetingimustest ning paigalduseks vajalike materjalide hulgast (liiv, ankurdusplaat, trassimaterjalid jne.).
Ma ei leidnud oma küsimusele siit vastust
Anna meile oma soovidest teada lehe all oleva kontaktivormi kaudu (kiri saadetakse marek@puhastid.ee aadressile) või helista +372 55 555 555.

Septikute näitajad ja hinnad elanike arvu järgi

Elanikke Ruumala kokku (l) Komplektis immutustunneleid* Pikkus (mm) Läbimõõt (mm) Hind km-ta (€)
kuni 4 3000 2 2850 1200 830€ +km
kuni 6 4000 3 3700 1200 1050€ +km
kuni 8 5000 4 4750 1200 1440€ +km
kuni 10 6000 5 5600 1200 1550€ +km

*Immutustunnelite arv on sõltuv septiku koormusest ning pinnase vee vastuvõtuvõimest. Küsige nõu tunnelite soovitatava arvu kohta.

Meie poolt pakutavad septikukomplektid sisaldavad vajaliku suurusega septikut, ankurdusrihmasid, tühjendustorusid koos kaantega, vajalikku kogust immutustunneleid ja geotekstiili ning tuulutustoru. 

Allalaetavad dokumendid

Septiku tooteleht

Lae alla .pdf

Klaasplastist septiku paigaldusjuhend

Lae alla .pdf

Joonis septik 2m3

Lae alla .pdf

Joonis septik 3m3

Lae alla .pdf

Joonis septik 4m3

Lae alla .pdf

Joonis septik 5m3

Lae alla .pdf

Kui ei leidnud veel endale sobivat, vaata ka neid